Sháníte zajímavé kousky nábytku? Zařizujete svůj vysněný domov? Co takhle místo do obchodního domu vyrazit na blešák?

Vášniví hledači pokladů ví, o čem mluvím.

Já osobně hledám ty správné kousky pro daný interiér nejen v obchodech, ale i v bazarech a na bleších trzích. Není žádná záruka, že se vždy ukáže to, co zrovna potřebuju, ale právě v tom spatřuju tu poetiku. Správný kousek najdu třeba při příští návštěvě. Padne mi do oka něco opravdu krásného, co dodá domovu ten správný charakter.

Některé úlovky doslova čekají, až jim vdechnu novou duši. Křesílko můžu nechat potáhnout novou textilií. U skříňky vyměnit úchytky. Při hledání vždy beru v potaz už i případnou obnovu.

Věřím svému instinktu a kupuju jen ty věci, které na mě hned na začátku silně zapůsobí. Každou koupi taky dvakrát, nebo i víckrát promyslím. Nosím v hlavě seznam věcí, které potřebuju, a po nich se pak pídím.

Tento styl bezesporu umožňuje kombinovat staré předměty s novými. Můžete se rozhodnout vnést do svého domova jen pár originálních kousků připomínajících staré časy a zbytek vybavit předměty novými.

Pro někoho odpad, pro jiného poklad

Nezapomínejme také na to, že často máme doma pár starých věcí, co už nám nevoní, ale mohly by udělat radost někomu dalšímu. Proč si je schovávat v krabicích?

Pár tipů na blížící se blešáky a oblíbená místa

Níže jsem sepsala seznam bleších trhů, které se konají v nejbližší době, a taky tipy na mé oblíbené obchůdky se zbožím z druhé ruky.

 

Blešení zdar a třeba se tam někde potkáme šťastní jak blechy, že jsme právě našli pár pokladů. Někdy ke štěstí stačí málo.