O víkendu jsem vystavovala na Festivalu umění v Lysé nad Labem. 

Ještě plná dojmů sepisuji tento text. Festival umění mi zní tak hezky. Představím si vystavující umělce obrazů a soch, hudbu, workshopy, přednášky. Lidi, co mají chuť tvořit, zajímají se o umění a chtějí se pokochat krásou. Vědí, že obraz přímo od umělce s nimi může promlouvat a budí emoce. Takový obraz, když si přivezou domů, má úplně jinou sílu a nikdy se nemůže vyrovnat tomu z obchodního domu, který je většinou jen vytištěný na “plátně”, možná ručně malovaný v Číně.

Vždycky je to o lidech… Očividně přijít se podívat na festival bez igelitky, bylo snad nemožné, a hodně mladých lidí asi raději vyrazilo na hudební festival Colors of Ostrava, který se konal ve stejnou dobu (čemuž tedy rozumím).

Z celého festival jsem nejvděčnější za poznání se s těmito dvěma úžasnými ženami.

Marie Veselská (vlevo) přijela na festival až z Hodonína a její obrazy můžete najít, zde na jejích facebookových stránkách nebo koukněte na instagramový profil.

Vladislava Přibová (vpravo) to z Nymburka měla na festival celkem kousek a její obrazy můžete najít zde na jejím instagramovém profilu.

Milovníci krajinek a zasněných zátiší jsou z jejich tvorby nadšení. Sama jsem se na jejich obrazy nemohla vynadívat.

 

Mě (uprostřed :-)) snad poznáte a obrazy víte, kde si prohlídnout.

Kdo by chtěl obrazy vidět naživo, mám pro vás skvělou zprávu.

Od 29. července po celý srpen budou moje obrazy viset v restauraci Natureza v blízkosti Malostranského náměstí v Praze. Neváhejte přijít, dát si dobrý oběd nebo večeři, posedět v příjemné venkovní zahrádce a prohlédnout si, co jsem vytvořila.

A 8. srpna budu vystavovat na krásné události Benefičním koncertu na podporu hospicové péče “Pocta Petru Ebenovi” v Karlových Varech, který bude probíhat v rámci Mezinárodního hudebního festivalu J. C. F.  Fishera.

Tak a teď se prosím usmějte smile  A až budete venku darujte úsměv třeba řidiči autobusu, paní prodavačce, zdravotní sestřičce nebo jen tak kolem jdoucímu. Možná až vám nebude do zpěvu, někdo ho daruje zrovna vám. wink