Úvahy o kreativitě, tvoření, talentu, o kouzlu, které se každou chvíli děje kolem nás. Myšlenky o těchto věcech se mi teď objevují více než kdykoliv předtím. Ráda se s vámi o ně podělím a zavedu vás do svého světa.

Kreativitu, pokud si ji dovolíme, má v sobě každý z nás. Můžeme skrze ni léčit svoji duši.

KREATIVNÍ ZAHRÁDKA

Ke kreativitě přistupuji jako k takové své zahrádce. Stačí se o ni starat a ona pak krásně kvete. Pro krásnou zahrádku je důležité nechtít to, co mají druzí, nesrovnávat se s ostatními a hotové dílo příliš neposuzovat a nehodnotit.

 

Na místo toho hledat, objevovat, zkoušet nové věci. Zkoumat, kterému kvítku se bude na zahrádce dařit, které tu už roste, jaká rostlinka bude pro mě a zahrádku ta nejlepší.

Toto hledání a zkoušení vyžaduje svůj čas. Musíme být trpěliví a nespěchat. Růže v zimě nevykvete.

A palma v zimě nepřežije. Měli bychom respektovat prostředí a podmínky, v kterých se zahrádka nachází.

Pravidelně o ni pečovat. Nelpět však na ní. Zalévat, ale přitom nepřelévat.

Být si vědom její krásy a hodnoty, kterou pro nás má, chránit ji před parazity a plevelem.

Vyživovat ji a dopřát zábavu. Nějaký ten slepičí bobek nebo kravské lejno přijde vhod. A taky ptáčky, včelky, broučky a mravenečky jistě přivítá.

Nechat se vést intuicí, nechat si napovědět vyšším vedením, naslouchat, kam co zasadit, co vytrhnout, vykopnout, ustřihnout, uštípnout.

Zároveň sbírat dostatek informací a stále se učit, která rostlinka chce více slunce, která stín, vlhko nebo sucho.

Nebýt na zahrádku sami, mít kolem sebe ty pravé spřízněné duše, které nám pomůžou zahrádku posekat, dají nám nové semínko nebo sazeničku.

Nemít zahrádku jen sami pro sebe a sdílet ji. Z rozkvetlých květin udělat někomu kytici pro radost, ze sklizených jablek upéct štrúdl pro celou rodinu.

Nebát se nezdaru. Mít odvahu konat a hlavně

VĚŘIT, že rostlinka vyroste, kvítko vykvete a plod se urodí.
Na takové zahrádce pak roste opravdovost, vytrvalost, disciplína, statečnost, vášeň, radost, důslednost, trpělivost, vděčnost, pokora a víra.