“Možná se ti při vyslovení slova “boho” rozzáří oči úžasem a když je něco boho, tak to prostě musíš mít. Vše, co je nespoutané, uvolněné a kreativní tě přitahuje. Jsi bohém, který vede bláznivý život plný dobrodružství, cestování a večírků.

Chceš boho účes nebo boho šaty a taky boho svatbu. Prostě jdeš mimo vyšlapanou cestu. A samozřejmě ve stylu boho vybavuješ i svůj domov, protože i tady máš chuť se odvázat.

A jestli jsi ten pravý bohém, tak ani nevíš, že si svůj dům v tom stylu vybavuješ, protože prostě jen shromažďuješ věci, který máš rád/a. S velkým vkusem a vnitřním smyslem pro krásu je umíš sladit a zkombinovat. S oblibou a bravurnou zručností si i ty sám, sama vytváříš dekorace a bytové předměty, které doladí vše do detailu.

Pokud slyšíš slovo “boho” poprvé, můžeš si představit módní návrat hippies a kočovný život, s kterým je tento styl často spojován. Nezapomeň, že „že být boho“, je skoro jako být „eko, vegan, slow“ a je to teď celkem IN.

Není boho jako boho

Interiér vybavený v bohémském stylu nesleduje trendy, nelpí na pravidlech, kombinuje více stylů dohromady, a velmi snadno by se tedy dalo říct, že je řeč o stylu eklektickém. A protože se tak otvírá spousta možností, jak to svoje boho uchopit, vidím pak pojmenování jako modern boho, romantic boho, boho chick, morocan boho, maximal boho, folksy, earthy atd.

Kdyby bylo po mém, rozdělila bych bohémský styl bydlení na dva proudy, které nejčastěji pozoruji, a to podle barevnosti – na přírodní, neutrální boho …..

a pak pestrobarevný bláznivý boho styl.

Ať už neutrální nebo barevné boho, proč vlastně je to boho?

 

Co v interiéru vytváří bohémskou atmosféru?

Chce to hodně polštářů, pufíků, koberečků a když prostor dovolí, tak nejlépe i houpačku

Jako kdybys z obýváku či ložnice chtěl/a vytvořit tu nejútulnější čajovnu, meditační místnost, takovou chillout zóničku, kde se bude dobře lenošit, avšak není problém v cuku letu dát puf stranou, sundat houpačku a roztančit se ve volném prostoru. Polštářky můžou mít různé barvy, bambulky a vzory. Koberečky jutové nebo barevné marocké, nejlépe obojí a klidně i na zdi.

Dřevo, proutí, květiny

Originální kus nábytku z masivního dřeva, klidně retro, proutěný košík nebo křesílko, tropické pokojové rostliny. Přírodniny dodají prostoru autentičnost a interiér se bez nich neobejde.

Umění a rukodělné výrobky

Bohémským interiérům sluší hodně obrazů a ručně dělaných věcí. Různé háčkované, vyšívané nebo drhané předměty jako třeba závěsy na květináče, již zmiňované polštářky a koberečky, ozdoby na stěnu nebo do okna místo záclony, to vše je vítáno.

Světýlka

Pověsit světelný řetěz, položit lucerničku vedle sedačky, na stolek svícínek. Některé doplňkové osvětlení může být opravdu jen na okrasu a nemusí být elektricky zapojeno. Třeba pověšená orientální lampa je hezká už sama o sobě.

Vzory, motivy květin, mandal a peříček

A kdyby se ti zdálo, že tvůj interiér není stále ještě dost boho, tak přidej peříčka a třeba si do prostoru pověs lapač snů.

Pokud se ti tento styl líbí koukni na tento článek, kde si můžeš prohlídnout domov mecenáše a vizionáře Karla Janečka.

Budu ráda, když se mnou podělíš o svůj zařízený domácí boho koutek nebo ručně vytvořenou dekoraci.

Kdybys měl/a pocit, že ti některá z dekorací chybí a nevíš, kde ji sehnat, neváhej mi dát vědět.

Můžeš si taky přijít namalovat svůj obrázek na některý z mých workshopů. Jeden z nich se bude konat tento čtvrtek 17. října od 18:00 v centrum Vzletná.