Co takhle vytvořit si doma malou džungli?

Trend Jungle Urban nebo taky nazývaný Urban Green, Green Organic je jedním z nejvýraznějších trendů v interiérovém designu a pozoruju ho určitě už třetím rokem.

Tento trend si zakládá na použití živých rostlin v interiéru, na domovu plném zeleně, zelené barvě a použití tropických vzorů na bytových doplňcích. Listy tropických rostlin se objevují na polštářcích, tapetách, závěsech. Má oblíbená Monstera na obrazech není výjimkou. V interiérech převládá zelená barva, dovolena je i výrazná kombinace se žlutou, růžovou nebo tyrkysovou.

Tento trend se odráží v různých interiérových stylech. Jde ruku v ruce se stylem přírodním, kde se klade důraz na použití přírodních materiálů.

Lehce ho lze také zakomponovat do stylu boho, a to například použitím prvků, jako jsou závěsné makrame na květináče.

Neuškodí ani industriálnímu stylu, kde se rostliny skvěle vyjímají na pozadí cihlových stěn.

Menší džungli v koupelně si udělala moje oblíbená Karin Bohn. Jak luxusně může vypadat odvážná tapeta s tropickým vzorem uvidíte v tomto videu v 18. minutě.

Urban Jungle trend poukazuje na život s rostlinami. Živé rostliny v interiéru navozují pocit spojení s přírodou. A v rušném městě neznám lepší pocit než přijít do bytu plného rostlin. Rostliny mě nalákají i do kavárny, kterou si vyberu k posezení. Interiér bez aspoň jedné pokojovky si snad ani neumím představit.

Rostliny nejen vytváří příjemnou atmosféru v bytě, ale jsou i prospěšné pro naše zdraví. Pěstování pokojových rostlin stoupá v oblibě a rostlinoví nadšenci dnes najdou mnoho workshopů a knih, kde mohou sdílet svůj koníček a dozvědět se spoustu informací.

Mojí milovanou knihou je Urban Jungle od Igor Josifovic a Judith De Graff, která nahlíží do domovů blogerům s vášní pro kytkomilství. Spustili tím hnutí Urban Jungle Bloggers, které spojuje milovníky městské džungle a malinko zavání hipsterstvím. Nezdá se mi, že by snad chtěli být trendoví, v jejich případě se spíš jedná o životní styl.

A jak to s džugličkou máš ty? Umíš si v interiéru představit zelenou barvu a spoustu živých rostlin? Když budeš potřebovat namalovat třeba list Monstery nebo nějakou tropickou divočinu určitě jsem k službám.