Kykatka je tropická rostlinka, a tak co se nyní děje, ji dost znepokojuje (to je slabý výraz).

Hoří Sibiř, Amazonie, hoří příroda – náš jediný domov.

V dnešní době plné moderní techniky, nových objevů a vynálezů se dost často zapomíná na to, komu vděčíme za svou existenci. Málokdo myslí na ochranu něčeho tak vzdáleného od svého domova, jako jsou Tropické deštné lesy. Neuvědomujeme si, že něco tak vzdáleného může později ovlivnit celý svět.

Opravdu mi nejde si říct, že se mě to netýká, že je to daleko ode mě.

Pokrok nám přináší taky společné sdílení a větší propojení. Posbírala jsem informace, co můžu udělat já, jak můžu alespoň trošku přispět k “hašení”.

V tomto dnešním článku chci s vámi sdílet nasbírané informace.

  • Především bychom měli být uvědomělí v tom, co jíme a co nakupujeme. Zemědělský průmysl je jednou z hlavních příčin celosvětovém odlesňování. Nakupovat lokální sezónní potraviny a mlsat bez kácení. Jednoduše dát peníze tam, kde jsou naše ústa. Pozor bychom měli dávat i při pořizování produktů do interiéru viz. článek o etickém designu z minulého týdne. Dáme tím tak jasně najevo, co nepodporujeme.

  • Nechat mluvit náš hlas, a dát tak najevo, že s odlesňováním nesouhlasíme podepsáním petice Greenpeace.

  • Chránit akr deštného pralesa přes organizace Rainforest Action Network a nebo Rainforest Trust.

  • Přispět k vysazení stromů přes organizaci One Tree Planeted.

  • Přispět do fondu World Wide for Nature, kde zkoumají a chrání zvířata.

  • Věřit, že společně dokážeme dělat opravdu velké věci. Důležitý je zůstat pozitivní a použít náš hlas, když nás volá. Šířit naději a důvěřovat, že máme sílu a můžeme to změnit. Pokud upadáte do bezmoci a máte pocit, že to je v prdeli, tak si pusťte video od Terezy Kramerové.

Amazonský deštný prales je označován za “zelené plíce” planety. Produkuje totiž asi 20 procent kyslíku na Zemi a hraje klíčovou roli v pohlcování skleníkových plynů, jež přispívají ke změnám klimatu.