Léto je v plném proudu. Trávíme více času venku než uvnitř v bytě, a tak na nějaké vylepšování možná ani nemáme náladu. Toto období je však ideální na střádání nápadů, střádání inspirace, přípravu obrazů a předmětů, které byste chtěli použít pro svou obrazovou galerii. Třeba hezký obrázek přivezený na památku z dovolené. Nechte uzrát své koncepty. Až přijdou sychravé podzimní dny, budete připraveni a třeba se do toho pustíte zcela spontánně.

V tomto čtvrtém díle vám ukážu, jak mohou vypadat galerie v eklektickém stylu.

Eklektickým stylem, tj. spojováním rozmanitých stylů, lze v interiéru docílit neotřelého a originálního vzhledu. Výsledek na sebe může vzít mnoho podob a dává prostor neomezenému počtu svobodného vyjádření. Zcela zásadní roli zde hraje vytříbený vkus a cit. Neplatí zde žádná pravidla. Velká svoboda klade vysoké nároky na schopnost s lehkostí kombinovat zdánlivě nekombinovatelné, vrozený smysl pro krásu a také sebekázeň se ve jménu celkového dojmu mnohého vzdát. K tomu jsou potřeba bohaté zkušenosti.

Nevaž se, odvaž se!

Můžete například spojit dohromady staré obrazy s moderními printy. Doplnit je motivačními prohlášeními. Použít různé rámy, velikosti a barvy.

Efektně zakomponovat lze i předměty jako jsou hodiny, zrcadla, talíře, klobouky, dekorativní nápisy, prázdné rámy, zavěšené květiny, lampičky…

Zkrátka máte zelenou v použití čehokoli, co vás napadne. Počítejte jen s tím, že budete často do nekonečna zkoušet různé varianty uspořádání. Hledat, co pro oči funguje a co ne. Seskupovat jednotlivé kousky tak, aby do sebe zapadaly.

 

Pro větší dávku eklektických nástěnek mrkněte na můj výběr na Pinterestu.