Už znáte 5 zlatých pravidel, s nimiž si u sebe doma můžete vytvořit krásnou obrazovou nástěnku.

V tomto článku se podíváme na jedno konkrétní uspořádání nástěnky, které se nejvíce hodí do moderních interiérů. Lze jím totiž lehce docílit čistých a pravidelných linií. Velkou roli ale hrají vybrané rámy a barevnost motivů na obrázku, takže rázem si totéž uspořádání lze představit třeba i v interiérech  venkovských nebo trošku avantgardnějších. Koukneme se spolu na symetrické nástěnky s pravidelnou mřížkou ve tvaru čtverce či obdélníku.

Platí pro ně následující zákonitosti:

  • ROVNOMĚRNOST – vše musí být tip ťop vyměřené
  • MONOTÉMATIČNOST – obrazy by mělo spojovat jedno téma
  • JEDNOTA A STEJNOST – stejné rámy, stejná barevnost a tonalita, všechny obrázky na stejném médiu – buď jen fotografie, nebo jen ilustrace, určitě nemixujte mezi sebou

TIP: Pro zachování opravdu elegantního a upraveného vzhledu je vždy lepší nechat mezeru (prázdný okraj) mezi obrazem a rámem.

U tohoto uspořádání nástěnných galerií se přímo zve k použití ať už černobílých nebo barevných (ve stejné tonalitě) fotografií rodiny, fotek z cest nebo třeba i botanické ilustrace rostlin, pastelové malby mořských korálů atp.

TIP: Máte svůj oblíbený nástěnný kalendář? Je vám líto, že už ho následující rok nevyužijete? Dejte mu ještě šanci! Může klidně ještě další rok zdobit vaši stěnu. Obrázky z něho vystřihněte, zarámujte a pověste.

Rastr lze použít 2x2, 3x3, 4x4… Záleží na velikosti jednotlivých obrazů a místa, který pro výstavku máte.

Ústřední bod zde nehraje velkou roli, ale vězte, že obrázky uprostřed ve výšce vašich očích budou ty nejvíce prohlížené.

Více inspirace k tomuto uspořádání galerie najdete na mém pinterestu, kde jsem je pro vás nasbírala.

ZDROJ

ZDROJ

ZDROJ

ZDROJ